جستجو

شوراي نامگذاري

مسئول شورای نامگذاری

نام: معصومه
نام خانوادگي: محمودی فر
 
سوابق تحصیلی:
 • مقطع کاردانی – کاردان نرم افزار کامپیوتر
 • مقطع کارشناسی – مهندس فناوری اطلاعات (IT)
 
سوابق اجرایی:
 •  سال  ۷۵ بعنوان  ناظر آمار و سرشماری ۷۵ معاونت آمار و برنامه ریزی استانداری خوزستان
 • سال ۸۰ تا سال ۸۳ کارمند درآمدشهرداری اهواز واحد عوارض خودرو
 • سال ۸۳ تا سال ۸۵ حسابدار درآمدشهرداری اهواز واحد عوارض خودرو
 • سال ۸۷ کارمند نمونه شورای اسلامی شهر اهواز
 • سال ۸۵ تا سال ۸۹ معاون هماهنگی و امور اداری روابط عمومی شورای اسلامی شهر اهواز
 • سال ۸۹ تا سال ۹۰ کاردان شورای نامگذاری و همچنین دبیر سرویس یکی از صفحات هفته نامه پژواک شهر شهرداری
 • دریافت لوح سپاس از جناب آقای دکتر سید شریف حسینی نماینده مجلس شورای اسلامی
 • سال ۹۰ تا سال ۹۲ کارمند اداره رسانه روابط عمومی شهرداری اهواز
 • سال ۹۲-۹۳ کارشناس مسئول شورای نامگذاری شهر اهواز

آئين نامه شوراي نامگذاري شهر اهواز

1-ترکیب شورای نامگذاری:

طبق مصوبه یکصدو چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر اهواز در تاریخ 28/8/79 و بر اساس قانون تشکیلات شوراها و همچنین قانون شهرداری ها شورایی مرکب از مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش و پرورش ،سازمان تبلیغات اسلامی و یا نمایندگان تام الاختیار آنان – سه نماینده منتخب شورای اسلامی شهر و دو نفر از پیشکسوتان فرهنگ و ادب و هنر شهر به انتخاب شهردار و نماينده شوراي نامگذاري منطقه مربوطه تشکیل شد که دبیر این شورا مدیر روابط عمومی و امور بين الملل  شهرداری می باشد.
 

2-برگزاری جلسات:

برگزاری جلسات شورای نامگذاری شهر طبق آیین نامه شورای نامگذاری هر دو هفته یکبار با حضور سه تن از اعضای شورای اسلامی شهر اهواز و سه تن از اساتید دانشگاه در رشته های دکترای ادبیات و دکترای تاریخ و نمایندگانی از اداره ارشاد اسلامی و اداره تبلیغات اسلامی و اداره آموزش و پرورش و یکنفر کارشناس فرهنگی و دبیر شورای نامگذاری که مدیر روابط عمومی شهرداری اهواز می باشد و همچنین رابطین این شورا در مناطق هفتگانه شهر اهواز حضور دارند .

3-نحوء ساخت تابلوها:

مصوبات جدید شورای نامگذاری و همچنین لیست اسامی ارسالی از سوی شهرداران مناطق در خصوص اسامی قدیمی معابر دارای نام اما فاقد تابلو قبل از دوره جدید شورای نامگذاری، به سازمان زیباسازی شهرداری ارسال و کلیه تابلوها تهیه و توسط خدمات شهري مناطق هشتگانه شهرداري نصب مي شوند.

 

4-اولويت ها در نامگذاري خيابانها و اماكن عمومي در شهر اهواز:

درتمام دوره ها با عنايت به ضرورت حفظ ياد وخاطره شهداي عزيز هشت سال دفاع مقدس و انقلاب اسلامي و اهميت اين موضوع در كلان شهر اهواز اولويت نخست در نامگذاري ها با استفاده از نام شهداي عزيز و سرداران شهيد استان وشهر اهواز داده شد .
 در مواردي هم كه نام خيابان يا معابري بدون مصوبه شوراي نامگذاري به نام يكي از شهداي عزيزنامگذاري شده ، موضوع در شوراي نامگذاري طرح و آن خيابان به نام همان شهيد به تصويب رسيده است .در اين مصوبات سعي شده نظر خانواده هاي معظم شهدا در خصوص خیابان و محل نامگذاری تا حد امكان تامين گردد.
اولويت دوم به تقاضاهايي كه از سوي شهروندان مطرح مي شود داده مي شود.
اولويت سوم انتخاب نام استفاده از اسامی مذهبی و حماسی است . استفاده از اسامي مذهبي، ائمه اطهار (ع)،نام هاي عمليات هاي مختلف در هشت سال دفاع مقدس ، مفاخر ديني و ملي (مانند حضرت امام (ره)، مقام معظم رهبري و علماي شيعه و...) نيز از ديگر اولويت هاي شوراي نامگذاري است.

 

معصومه محمودی فر